چهارمین جلسه کميته تولیدکنندگان مکمل‎های ورزشی برگزار شد.


چهارمین جلسه کميته تولیدکنندگان مکمل‎های ورزشی سنديکاي توليدکنندگان مکمل‎های رژيمی غذایی ايران با حضور دکتر عباس کبریایی‎زاده رئیس، دکتر سید محمد ناصری دبير این سنديکا و مديران عامل برخی از شرکت‎های تولیدکننده عضو صبح شنبه 4 مردادماه در محل شرکت داروسازی و مکملهای ورزشی ستارگان نیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سنديکاي توليدکنندگان مکمل‎هاي رژيمي غذايي ايران در ابتدای جلسه دکتر سید محمد ناصری، دبیر سندیکا با اشاره به صحبت‌های انجام شده در سومین جلسه این کمیته در خصوص ارائه آمارنامه‌های مورد نیاز برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا زمانی که شرکت‌ها آمارنامه کامل و جامعی به سندیکا ارائه ندهند، تولیدکنندگان داخلی نمی‌توانند ادعای خود را مبنی بر توانایی رفع نیاز کشور در حوزه مکمل‌های ورزشی و عدم نیاز به واردات این قبیل فرآورده‌ها را به سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت ثابت کنند. تصمیم بر این است که با انجام یک مطالعه میدانی وضعیت مکمل‌های وارداتی موجود در بازار را مورد بررسی قراردهیم که این امر با قواعد و اصول و ارائه پرسشنامه و جمع‌آوری مستندات امکان پذیر است. اگر تعداد افرادی که می‌خواهند فرآیند قانونی و صحیحی را پیش بگیرند افزایش یابد، به‌طور طبیعی افرادی که عضو این دسته نیستند یا حذف می‌شوند و یا شیوه کار خود را اصلاح می‌کنند.
در ادامه جلسه دکتر عباس کبریایی‌زاده؛ رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران با اشاره به این موضوع که در هرکشوری مصرف فرآورده‌های تولید داخلی گفت: برای موفقیت در زمینه تولیدات و افزایش بازار و اشتغال‌زایی در صنعت مکمل نیاز به تقویت سندیکاها و انجمن‌ها داریم و حدود 10سال پیش بیش از 80درصد از مصرف مکمل ها در جامعه از فرآورده‌های وارداتی بود اما درحال حاضر بیش از 80درصد از این فرآورده‌ها در داخل تولید می‌شوند و این محصولات تولید داخل نیاز به معرفی و استفاده از آن‌ها نیاز به فرهنگ‌سازی دارد. آنچه مسلم است این است که شرکت‌ها اجازه‌ی تبلیغات فرآورده‌های خود را در صدا و سیما ندارند اما شرایط معرفی شرکت‌ها و تهیه برنامه و گزارش بازدید از خطوط تولید را داریم.
در پایان جلسه ارائه آمارنامه کامل سال 98 و گزارشی از پیش‌بینی فروش و نیاز کشور تا پایان سال 99 در دستور کار شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌های ورزشی عضو سندیکا قرارگرفت.